عکاسی صنعتی در صنعت

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه آن به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول یا Product می باشد. در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. به بیان ساده تر عکاس صنعتی وظیفه اش این است که نمای کاملی را از کالا برداشت کرده و جهت ارائه به مشتری یا کارفرما ارائه کند، در این شاخه همان گونه که بیان شد هدف تنها یک چیز است: نمایش کامل و واضح کالا از زوایای مختلف و زیبا.

در این میان بعضی از عکاسان صنعتی سعی می کنند با طراحی دکورهای ساده منطبق با کاربردهای کالای مورد عکاسی کمی جنبه کاربردی تر به عکس داده و عکس را از آن سادگی آزاردهنده عموم عکس های صنعتی نجات دهد که بعضا بسیار سودمند واقع می شود و جذابیت بصری عکس را دو چندان می کند و گاه با کمی اغراق و بی تجربگی دکور بر سوژه غلبه می کند و خود را در عکس بیشتر به رُخ می کشد که این امر به تجربه یک عکاس صنعتی بر می گردد که تا چه میزان و چگونه دکور پس زمینه را تهیه و اجرا کند که به جذابیت کالا کمک کند ضمن این که خود دکور در حاشیه قرار داشته باشد.

عکس به عنوان یک عنصر اساسی و مهم در طراحی گرافیک به شمار می رود. در محاورات روزمره و مکالمات افراد غیرحرفه ای، از عکاسی حرفه ای تبلیغات به عنوان عکاسی صنعتی نام برده می شود. در واقع منظور تهیه عکس از محصولاتی است که در صنایع تولید می شود یا عکسی که از خطوط تولید صنایع تهیه می شود.

عکاسی از هر موضوعی که با فعالیت های شرکتی تولیدی یا خدماتی در ارتباط باشد، در حیطه عکاسی صنعتی قرار می گیرد. پس میدان عمل عکاسی صنعتی، بسیار وسیع است؛ زیرا تنوع محصول و خدماتی که می تواند درکشور سازنده مصرف و یا به دیگر کشورهای جهان صادر شود، نیز مطرح خواهد شد.

عکاسی صنعتی در برگیرنده تمام کارهایی است که به تولیدکننده کمک می کند تا محصولاتش را تبلیغ کند و بفروشد. وظیفه عکاسی صنعتی هم این است که موضوع از جلوه و نمای بهتری نسبت به موضوع های مشابه برخوردار باشد.

صنعتي

به کمک این حرفه می توان نشان داد که تجهیزات و ماشین آلات صنعتی چگونه کار می کنند. در عکاسی صنعتی از کالاها و محصولات صنعتی که طیف گسترده ای را در بر می گیرد می توان از موارد زیر نام برد: عکاسی مبلمان و دکوراسیون داخلی منازل و ادارات و شرکت ها، عکاسی از شیرآلات ، لامپ و روشنایی، در و پنجره، دستگیره و  تزئینات ساختمانی، قطعات خودرو، معماری و ساخت و ساز، حمل و نقل، فضای داخلی رستوران و کافی شاپ ها و هزاران مورد دیگر
عکاسی حرفه ای یک ابزار مهم بازاریابی است و ما به این ابزار مهم، دسترسی و تسلط داریم. ما در این حرفه پس از عکسبرداری، با پردازش مناسب عکس و مدیریت رنگ در تصویر، جزئیات مورد نظر و ویژگی های خاص محصول شما را به نمایش می گذاریم.

photo_1