تابلو روان – تابلو روان LED

از جدیدترین و خیره کننده ترین روش های تبلیغات الکترونیکی ، تابلو های پیام متحرک LED می باشد که اخیراً در کشور ما نیز به طور قابل توجهی از آنها استقبال شده است.

موارد استفاده تابلو روان – تابلو روان LED

این تابلو ها در سر درب فروشگاه ها، مغازه ها، پمپ بنزین ها و همچنین در فضای داخلی نمایشگاه ها، سالن های انتظار بیمارستان ها و درمانگاه ها، سالن های ورزشی و فرودگاه ها قابل استفاده می باشد. این تابلو ها به صورت تک رنگ، سه رنگ و هفت رنگ با هر ابعادی قابل ساخت بوده و جذابیت بسیار فراوانی دارند.

مزایای استفاده از تابلو روان – تابلو روان LED

اطلاع رسانی جزئیات خدمات و محصولات شما

با توجه به متحرک بودن متون و افکت ها مورد توجه ویژه مشتریان قرار می گیرد (جذب مشتریان گذری و جدید)

با توجه به جدید بودن، استفاده از آن، نشانه پرستیژ و اعتبار شماست. (برای آنها که می خواهند متفاوت و خاص باشند)

بسیار سبک و قابل حمل و نصب آن بسیار ساده می باشد. (ویژه مستاجرین)

قابلیت اطلاع رسانی فوری در شرایط ویژه ( فروش ویژه نوروز، تخفیف ویژه مناسبت ها و …)

هزینه برق مصرفی کم و مقرون به صرفه بودن

عمر مفید بالای LED (صد هزار ساعت کارکرد مداوم)

 تاریخچه

اولین ال‌ای‌دی‌های تولید صنعتی در ۱۹۶۲ میلادی و تنها با رنگ قرمز (ترکیب آلومینیوم، گالیم و آرسناید) وارد بازار شدند. ال‌ای‌دی‌های سبز، آبی، زرد و نارنجی در دههٔ ۷۰ میلادی تولید شدند. بهرهٔ نوری ال‌ای‌دی‌ها رفته‌رفته افزایش یافت تا اینکه در دههٔ ۸۰ و اوایل دههٔ ۹۰ میلادی ال‌ای‌دی‌ها به صورت گروهی و با کارایی بسیار بالا وارد بازار شدند. ال‌ای‌دی‌های اولیه به علت بهرهٔ پایینشان تنها در مدارات الکترونیکی استفاده می‌شدند. اثرگذاری نوری ال‌ای‌دی‌های سفید امروزی تا ۳۰ لومن بر وات و ال‌ای‌دی‌های رنگی تا ۵۰ لومن بر وات است و پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰۰ لومن بر وات نیز برسد.