استند نمایشگاهی

استندهای نمایشگاهی تبلیغاتی به نوعی از سازه های نمایشگاهی پرتابل (قابل حمل) اطلاق می شوند که به صورت ایستاده در فضاهای باز و بسته قابل اجرا هستند. مدیای چاپ مورد استفاده جهت اجرا روی استندها با توجه به فضای مورد استفاده می تواند از نوع چاپ مخصوص فضای داخلی (indoor) و یا چاپ فضای خارجی (outdoor) متغیر است. استندهای تبلیغاتی به دلیل زیبایی، حمل آسان، صرفه اقتصادی و فرایند نصب و راه اندازی بسیار آسان یکی از روش های موثر در تبلیغات و بازاریابی محسوب می شوند.
بدنه سبک، وزن کم و جاگیر نبودن از ویژگی های اصلی استندهای تبلیغاتی نمایشگاهی به شمار می آید که امکان تبلیغات، اطلاع رسانی و جلب مشتری را حتی برای فضاهای کوچک و محدود با  کسب و کارهای کوچک نیز میسر می سازد

مکان های پرکاربرد استندهای تبلیغاتی

  • غرفه های نمایشگاهی
  • مکان های عمومی
  • مراکز خرید و فروشگاه ها
  • سالن های کنفرانس و همایش
  • مراکز آموزشی
  • هتل ها، داروخانه ها، رستوران ها، آژانس های مسافرتی و غیره …

مدل های استند نمایشگاهی
استندهای تبلیغاتی بنا به نوع متریال به کار رفته و کارخانه سازنده در انواع و تحت عنوان های گوناگون همچون استند کراس،استند خرچنگی،استند ایکس،استند بادبانی،استند فلکه ای یا تنظیمی،استند پرچمی و غیره …با قیمت های متفاوت در بازار عرضه می شوند

استند فلکه ای
استند تنظیمی که با عنوان های استند فلکه ای یا فیری سایز نیز در بازار شناخته می شود از یک فلکه  قابل تنظیم در وسط سازه تشکیل شده است که با چرخش و  ایجاد تغییر در میزان زاویه بین لوله ها امکان  پشتیبانی از سوار کردن چاپ در ابعاد مختلف را بر روی استند فراهم می سازد.
قابلیت تنظیم یا مولتی سایز بودن وهمچنین قیمت مناسب استند  فلکه ای آن رابه یکی از نمونه های پرکاربرد و پرفروش در میان سایر استندهای نمایشگاهی تبدیل کرده است .
لازم به ذکر است جنس مواد بکار رفته در استند فلکه ای (تنظیمی) عرضه شده در کتیبه مارلیک امروز از نوع مرغوب می باشد که آن را از لحاظ کیفیت و دوام از سایر نمونه های مشابه در بازار متمایز می سازد.