چاپ و رایت DVD,CDبسته به تیراژ تولید به یکی ازروش های زیر انجام می شود

چاپ افست
چاپ افست بهترین و سریعترین چاپ بر روی DVD,CDبا قابلیت انتقال کامل عکس بدون افت کیفیت می باشد که بر خلاف چاپ سیلک اسکرین و تامپو ازکیفیت عکس بسیار بالابرخوردار است و برخلاف چسباندن لیبل وزن CD را اضافه نکرده و موجب خرابی CD ودرایور نمی گردد.

چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال جهت چاپ تیراژهای کمتر از ۵۰۰۰ عدد بهترین جایگزین چاپ افست می باشد.
دستگاه های چاپ دیجیتال روی سی دی با قابلیت چاپ مود رنگی CMYK و بالاترین کیفیت چاپ حدوداً در هر ساعت ۱۵۰۰ سی دی چاپ می کنند. چون چاپ دیجیتال در حالت عادی ضد آب نمی باشد،
پس از فرآیند چاپ برای تثبیت رنگ،ضد خش و ضد آب شدن طرح ، سطح چاپ شده به وسیله دستگاه مخصوصUV کوت می شود که زیبایی واستقامت محصول را بالا می برد.

تکثیر داپلیکیشن Duplication
این روش مناسب تکثیر در تیراژ کم (زیر5000 عدد ) و تنوع زیاد می باشد و به صورت دستی (manually)در دستگاه های داپلیکیتور 1به 11 انجام می پذیرد.
از مزایای آن سرعت عمل بالا در تیراژهای کم در مقایسه با رایت استمپری می باشد.

تکثیراستمپری Stampered
در چاپ و تکثیر به روش استمپری که برای تعداد بالاتر از ۵۰۰۰ عدد انجام می گیرد، ابتدا از روی سی دی یا دی وی دی اصلی یک قالب یا استمپر تولید می گردد.
سپس داده ها روی صفحه ای به نام استمپر که از یک نوع آلیاژ مخصوص تولید شده است قالب گیری شده و بر روی خطوط تولید سی دی و دی وی دی نصب می گردد.
سپس در زمان تزریق ماده اولیه تولید(پلی کربنات ) اطلاعات از روی قالب استمپر به صورت شیارهای ظریف دایمی بر روی سطح سی دی و دی وی دی ایجاد می گردد.
در مرحله بعد، دیسک با یک لایه باز تابنده فلزی مانند نقره و … پوشیده شده و در انتها با یک لایه پوششی نهایی به نام LAQUERY پوشیده می شود و سپس جهت ادامه عملیات به سالن چاپ منتقل می شود.
این نوع تکثیر را در اصطلاح سی دی نقره ای یا سی دی اورجینال هم می گویند. اطلاعات بیشتر در باره چاپ روی CD یا DVD – استفاده از برچسب (Lable)حداقل ۲۰% وزن CD یا DVD را سنگین می کند و این افزایش وزن و عدم تقارن برچسب باعث خراب شدن CDROM دستگاه مصرف کننده می شود. – درچاپ سیلک اسکرین (Silk Screen) کیفیت چاپ پائین است و ظاهر CD نازیباست. جوهر سیلک به علت روغنی بودن موقع خواندن CD در CDROMبوی بدی ایجاد کرده و و درضمن نمی تواند CD را در برابر حرارت ، رطوبت و خراش محافظت کند.